Fotografia przedstawia uczniów klasy pierwszej trzymających nagrody książkowe.

Dziś uroczyście podsumowaliśmy w SP11 rok szkolny 2022/2023 i powitaliśmy wakacje!

Po tradycyjnej mszy świętej w Kościele Św. Teresy od Dzieciątka Jezus uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zgromadzili się w sali gimnastycznej, by wspólnie uczcić zakończenie roku szkolnego. Podczas uroczystości wychowawcy klas I-VII wraz z Panią Dyrektor, Małgorzatą Łechtańską, wręczyli świadectwa i nagrody książkowe uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce. Dyplomami i nagrodami uhonorowani zostali również uczniowie aktywnie pracujący na rzecz Samorządu Uczniowskiego. Pani Dyrektor przekazała także dyplomy i podziękowania dla rodziców za współpracę oraz zaangażowanie w życie szkoły.

Tego samego dnia, nieco później, z dumą i rozrzewnieniem żegnaliśmy ósmoklasistów, opuszczających mury naszej szkoły. Uroczystość rozpoczął tradycyjny polonez. Po wprowadzeniu sztandaru i wspólnym odśpiewaniu hymnu głos zabrała Pani Dyrektor, która w ciepłych słowach zwróciła się do absolwentów. Szczególnie podniosłym momentem było przekazanie pocztu sztandarowego młodszym uczniom oraz ślubowanie dochowania wierności szkolnej tradycji, zwieńczone wspólnym zaśpiewaniem hymnu szkolnego.

Piękny akcent stanowiły przygotowane przez ósmoklasistów słowa podziękowania oraz występy artystyczne, za którymi powędrowały życzenia oraz kwiaty dla dyrekcji i wychowawczyń Następnie pani dyrektor wręczyła pamiątkową tabliczkę najlepszej tegorocznej absolwentce, Sandrze Lewandowskiej, po czym nastąpiło wręczenie nagród uczniom osiągającym wysokie wyniki w nauce oraz listów gratulacyjnych ich rodzicom. Pani dyrektor przekazała też wyrazy wdzięczności rodzicom zaangażowanym w wieloletnią pracę na rzecz szkoły. Głos zabrali również przedstawiciele klas siódmych oraz rodziców. Na zakończenie do absolwentów zwróciły się wychowawczynie, panie: Marlena Bartosik, Ewa Kubsik oraz Kinga Pawlak, które pożegnały ich drobnymi upominkami oraz filmem, podsumowującym lata ich nauki w SP11.

Przemiłą niespodzianką dla ósmoklasistów były tomiki wierszy autorstwa Danuty Olczak, które wręczyła każdemu z nich sama poetka oraz podarunki ufundowane przez Radę Rodziców.

Nie obyło się bez łez wzruszenia, żegnaliśmy dziś bowiem nie tylko ósmoklasistów, ale też dwoje nauczycieli, kończących pracę w naszej szkole: panią Karolinę Wiśniewską oraz pana Sławomira Marka. Symbolicznymi bukietami kwiatów pani Dyrektor podziękowała im za pracę, cierpliwość i zaangażowanie w nauczanie naszej młodzieży,

To był dzień pełen wzruszeń i radości. Naszym absolwentom życzymy spełnienia marzeń oraz samych sukcesów w mierzeniu się z wyzwaniami, jakie niesie życie, a wszystkim uczniom nauczycielom i pracownikom – upragnionego wypoczynku i pełnych niezapomnianych przeżyć, bezpiecznych wakacji!

Fotografia przedstawia absolwentów klas 8 z wychowawczyniami.
Fotografia przedstawia panią dyrektor Małgorzatę Łechtańską z najlepszą absolwentką szkoły Sandrą Lewandowską.
Fotografia przedstawia społeczność szkolną podczas śpiewania hymnu państwowego.