Fotografia przedstawia uczniów klasy pierwszych podczas ślubowania na ucznia.

Pierwszy dzień września tradycyjnie przyniósł nam koniec wakacji i początek nowego roku szkolnego. Dzisiaj po wakacyjnej przerwie uczniowie i grono pedagogiczne spotkali w szkole, by wspólnie zainicjować rok szkolny 2022/2023. Spotkanie w szkole poprzedziła, jak co roku, msza święta w kościele Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus z udziałem dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli oraz towarzyszeniem szkolnego pocztu sztandarowego. Uroczystość szkolną rozpoczęła Pani Dyrektor, która powitała uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników oraz zaproszonych gości w murach odmienionej po wakacyjnych remontach szkoły. Szczególnie ciepło zwróciła się do uczniów z Ukrainy rozpoczynających naukę w „Jedenastce” oraz bohaterów dzisiejszego dnia, czyli pierwszoklasistów. Odniosła się też do przypadającej w tym roku 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej, a zgromadzeni uczcili pamięć mieszkańców i pracowników Cukrowni Gosławice, którzy zginęli w latach 1939 – 1945 tradycyjnym złożeniem kwiatów i zniczy pod pomnikiem poległych w czasie II wojny światowej.Następnie odbyło się uroczyste pasowanie najmłodszych członków szkolnej rodziny na uczniów oraz wręczenie im drobnych upominków. Całość zwieńczyły występy wokalne uzdolnionych muzycznie przedstawicieli klas starszych: Niny Gajewskiej i Borysa Rudyja. Po części oficjalnej uczniowie spotkali się z wychowawcami w salach, gdzie zapoznali się z planem lekcyjnym oraz wyglądem pięknie odświeżonych podczas wakacji klas.Przed nami kolejny pracowity rok szkolny! Wszystkim uczniom, ich rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy, by przyniósł on wiele radości, niezapomnianych przyjaźni oraz możliwości rozwoju. Powodzenia!

Fotografia przedstawia  uroczystość szkolną podczas śpiewania hymnu szkoły.
Fotografia przedstawia Panią dyrektor Małgorzatę Łechtańską podczas powitania uczniów na uroczystości.
Fotografia przedstawia ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Dyrektor szkoły trzyma ołówek na ramieniu uczennicy.
Fotografia przedstawia poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej nr 11 im. Floriana Marciniaka w Koninie.