{phocagallery view=category|categoryid=752|imageid=9826|float=left|pluginlink=1}We wtorek, 20 października 2015r. w naszej szkole odbyła się uroczysta ceremonia pasowania na uczniów. Podniosłą atmosferę tego wydarzenia podkreślili swoją obecnością bardzo ważni goście: Zastępca Prezydenta Miasta Konina Sławomir Lorek, radny – Paweł Janczewski, prezes zarządu TPD – Krystyna Chowańska, proboszcz miejscowej parafii – ksiądz Sławomir Majdecki, kierownik menadżer MBP – Małgorzata Hofmann, nauczycielki Przedszkola nr 14 Ewa Janicka i Ewelina Słodkiewicz – Stachowiak.

 

Zanim dzieci zostały przyjęte do grona uczniów, musiały wykazać się swoimi wiadomościami i umiejętnościami przed królem i królową Krainy Wiedzy. Pierwszoklasiści  udowodnili, że mogą być uczniami naszej szkoły. Z zapałem recytowali wiersze i  śpiewali piosenki. Następnie, powtarzając uroczyście “Ślubujemy”- przed sztandarem szkoły- obiecywali uczyć się pilnie, dbać o dobre imię szkoły oraz być dobrymi Polakami. Po ślubowaniu dyrektor szkoły p. Dorota Silska symbolicznym ołówkiem dokonała pasowania na uczniów, a prezydent p. Sławomir Lorek wręczył pamiątkowe dyplomy. Rodzice i uczniowie klas II i III wręczyli upominki. Na koniec pan prezydent, pani prezes TPD i ksiądz proboszcz zasiedli w szkolnej ławce, by na chwilę wcielić się w uczniów i wykazać się umiejętnościami pracy w grupie. Zaprezentowali  interpretację wiersza i rozwiązywali zagadki związane z bajkowymi postaciami. Za swoje umiejętności otrzymali gromkie brawa i dyplomy Mistrzów Pięknego Czytania. Po oficjalnej uroczystości odbył się poczęstunek przygotowany przez rodziców, którzy licznie uczestniczyli w wydarzeniu. Wszystkim naszym drogim Pierwszakom życzymy niezapomnianych szkolnych chwil, do których każdy z nas chciałby czasem powrócić. Pierwszoklasiści wraz z wychowawcami dziękują wszystkim za uczestnictwo w uroczystości, ciepłe życzenia i wspaniałe niespodzianki.

Opr. M.Maćkowiak