Żonkil… niewielki żółty kwiat stał się nie tylko symbolem wiosny, ale
i międzynarodowym symbolem nadziei. A wszystko za sprawą akcji charytatywnych, których stał się niemym bohaterem. Jego symbolika znaczy znacznie więcej niż wypowiadane deklaracje – każdej wiosny pomaga Tym, którzy często mówić już nie mogą.
 

Żonkil Nadziei

To akcja organizowana przez Hospicjum im. Jana Pawła II w Koninie, która ma na celu nie tylko realne wsparcie finansowe dla tejże placówki, która świadczy BEZPŁATNĄ opiekę paliatywną dla osób terminalnie lub nieuleczalnie chorych – jej efektem staje się przede wszystkim edukacja międzypokoleniowa. Ten niezwykły projekt uczy wrażliwości i uważności na potrzeby innych… starszych… terminalnie lub nieuleczalnie chorych, aktywizuje dzieci i młodzież w pomoc potrzebującym, edukuje w zakresie problematyki opieki paliatywnej. To również niezwykła forma dialogu o… etapowości i przemijaniu, trosce i pielęgnacji.

We wtorek w akcję Żonkil Nadziei włączyli się najmłodsi wolontariusze Hospicjum JPII w Koninie – uczniowie  klasy 1 konińskiej Szkoły Podstawowej nr 11 posadzili w ogrodzie szkolnym i terenach zielonych przylegających do budynku placówki cebule żonkili. Tę lekcję biologii
i botaniki zapamiętają jednak na długo. Bowiem, kiedy tylko pojawi się wiosenne słońce i otoczone troską dzieci żonkile rozkwitną, te żółte symbole nadziei zostaną rozdane w podczas kwesty dla Hospicjum
w Koninie wśród mieszkańców Konina.

Głęboko wierzymy, że dla tych młodych, wrażliwych ludzi ten dzień i ten projekt zapadnie na długo w pamięci.


Zachęcamy Was również do wparcia Hospicjum im. Jana Pawła II
w Koninie – więcej na jego temat znajdziecie na stronie internetowej www.hospicjumjp2.pl