Z okazji  Światowego Dnia Mokradeł  (2 lutego 2021) uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 w Koninie wzięli udział w zajęciach dodatkowych, które umożliwiły poznanie gatunków roślin i zwierząt zamieszkujących siedliska wodno-błotne,  zapoznali się z typami torfowisk, poznali  znaczenie tych siedlisk dla zachowania bioróżnorodności,  dowiedzieli się też jak ważną funkcję pełnią obszary wodne i bagienne w aspekcie klimatycznym i hydrologicznym.  Chętni uczniowie wzięli też udział w konkursie ogłoszonym  z tej okazji przez portal bagna.pl.  Na konkurs jak podali organizatorzy wpłynęło 80 prac z całej Polski, w tym 3 prace z naszej szkoły.  Komisja najwyżej oceniła pracę Hanny Zielińskiej, z naszej szkoły, która otrzymała w tym konkursie I miejsce, za rysunek płynącej wydry.  Prace wszystkich uczestników  możemy oglądać w pokonkursowej galerii na stronie: https://bagna.pl/galeria/konkurs-plastyczny-2021/671-prace-konkurs-wwd2021

Gratulacje należą się też Janowi Szafrańskiemu i Ismenie Ochnik, których prace również możemy podziwiać w pokonkursowej galerii. 

Jeszcze raz gratulujemy sukcesu. 

Prace naszych uczniów w załączniku:

PRACA HANNY ZIELIŃSKIEJ
PRACA ISMENY OCHNIK
PRACA JANA SZAFRAŃSKIEGO