{phocagallery view=category|categoryid=786|imageid=10332|float=left|pluginlink=1}25 listopada swoje święto obchodzi  najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka  – Pluszowy Miś. Święto to jest okazją do zapoznania  dzieci  z ważnymi wartości jakimi są dzieciństwo, przyjaźń, miłość, ciepło. Obchody Dnia Pluszowego Misia stanowią doskonałą okazję do wdrażania  idei  prawdziwej, bezinteresownej przyjaźni. To święto było inspiracją projektu edukacyjnego dla klas I-III.

W jego ramach zrealizowane były zadania z edukacji polonistycznej, plastycznej, muzycznej, społecznej i zdrowotnej. Dzieci przynosiły  do szkoły swoje ukochane, pluszowe Misie, z którymi wysłuchały historii powstania pluszowej zabawki – Misia Teddy, poznały misiowych bohaterów bajek, filmów i książek z  prezentacji przygotowanej przez klasę III. Prezentowały  piosenki, wiersze i zagadki o Misiu. Obejrzały przedstawienie w wykonaniu klasy Ia pt. „Niespodzianka mieszkańców Stumilowego Lasu” oraz inscenizowane wierszyki w wykonaniu uczniów klasy Ib. Miały okazję wysłuchać wiadomości o różnych przedstawicielach niedźwiedzi żyjących na wolności zaprezentowane przez klasę II. Wykonały prace plastyczne, brały udział w konkursach i  zabawach. Na zakończenie projektu  wspólnie z zaproszonymi z Przedszkola nr 14 dziećmi, wysłuchały opowiadania o Kubusiu Puchatku odczytanym z ekspresją przez Liwię Salzman z klasy III oraz wykonały prace plastyczne „Ubieramy Misia” – ubierając sylwetki misiów według własnego  pomysłu. Wesoło bawiły się na dywanie interaktywnym i w sali Radosna Szkoła baraszkując jak małe misie. To był wspaniały tydzień!

Opr.i  zdj.J.Mączka, M. Bartosik, M.Maćkowiak