Kolaż przedstawia działania podczas Tygodnia Pozytywnego myślenia w SP11.

W dniach od 31 stycznia do 4 lutego w Szkole Podstawowej nr 11 w Koninie trwał Tydzień Pozytywnego Myślenia. Celem działań było wzbudzenie u uczniów pozytywnego nastawiania do życia i ludzi, wiary we własne możliwości i dobrego samopoczucia, szczególnie w obecnej sytuacji podczas pandemii. Uczniowie dowiedzieli się, że pozytywne myślenie może zdziałać więcej, niż nam się wydaje. 

Przez cały tydzień zrealizowanych zostało wiele działań np.: codziennie uczniowie uczestniczyli w zajęciach wychowania fizycznego, które pobudzały ich do pozytywnego myślenia. Podczas aktywności każdy mógł zaprezentować ulubioną muzykę, cytat dotyczący pozytywnych myśli oraz poprzez różne formy i metody zaprosić kolory do swojej przestrzeni. W formie zdalnej i stacjonarnej zorganizowano również Dzień Uśmiechu, Dzień Optymistycznej Klasy, Foto Akcja „Mój sposób na poprawę humoru”, Dzień wysyłania pozytywnych wiadomości, lekcje wychowawcze pobudzające pozytywne myślenie. Na terenie szkoły odbyła się tematyczna wystawa książek przygotowana przez bibliotekarkę panią Marlenę Bartosik. Ponad to wydany został nowy numer gazetki TIK-owej dotyczącej pozytywnego myślenia, oraz rozpoczął się miesięczny projekt „Bajki na pozytywne myślenie” dla klas 1-3. Powstała Wirtualna Tablica pozytywnych myśli, którą stworzył Samorząd Uczniowski. Mamy nadzieję, że powyższe działania edukacyjne będą przyczyną pozytywnych emocji i myśli każdego dnia. Działania zostały zorganizowane przez p. Joannę Olejnik, p. Magdalenę Maćkowiak i p. Dariusza Rachubińskiego. 

Kolaż przedstawia grafiki uśmiechniętych buziek przygotowanych przez uczniów.
Kolaż przedstawia fotografie uczniów i ich pracy podczas Tygodnia Pozytywnego myślenia w SP11.
Kolaż przedstawia fotografie uczniów i ich pracy podczas Tygodnia Pozytywnego myślenia w SP11.
Kolaż przedstawia fotografie uczniów i ich pracy podczas Tygodnia Pozytywnego myślenia w SP11.