Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość” Jan Paweł II W piątek 19 maja 2017 roku odbyła się uroczystość 80-lecia Szkoły Podstawowej nr 11 im. Floriana Marciniaka w Koninie. Obchody rozpoczęły się Mszą św. w Kościele pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w intencji nauczycieli, uczniów oraz absolwentów szkoły. Po mszy nastąpił przemarsz pod budynek szkoły, gdzie odsłonięta została tablica poświęcona pamięci patrona szkoły – Floriana Marciniaka. Tablicę ufundował Pan Krzysztof Świątek – właściciel zakładu kamieniarskiego w Honoratce. Na obchodach jubileuszu pojawiło się wielu znamienitych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. Zastępca Prezydenta Miasta Konina – Pan Sebastian Łukaszewski, Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej – Pan Tomasz Piotr Nowak, Kierownik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta w Koninie – Pani Urszula Miłosz-Michalkiewicz, Radni Rady Miasta Konina i Ślesina, przedstawiciele Kuratorium Oświaty oraz związków zawodowych, dyrektorzy miejskich placówek oświatowych, przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń i organizacji, przedstawiciele zaprzyjaźnionych firm. Ponadto udział wzięli także emerytowani nauczyciele, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Czytaj dalej…

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie.