Zmienność, rytm i powtarzalność pór roku od wieków inspirowała artystów i poetów w procesie twórczym. Jedną z piękniejszych pór roku jest właśnie jesień, która czaruje nas swoimi połyskującymi wciąż barwami. Jesienny opadający liść może być alegorią przemijania, ale dla naszych radosnych, najmłodszych uczniów jesień jest zwiastunem beztroskich chwil zabawy w kolorowych, magicznych liściach. Te pozytywne, dziecięce skojarzenia zachęciły dzieci do wykonania pracy konkursowej, w której w roli głównej występował właśnie jesienny liść. Wszystkie prace cieszą oko na czasowej wystawie, którą można podziwiać na szkolnym korytarzu. Uczniowie włożyli wiele serca i pracy w tworzenie liścia. Wykorzystane zostały różnorodne techniki i formy wyrazu artystycznego. Prace cechuje oryginalność, a także dziecięca radość twórcza, wszystkie są niezwykle piękne i ujmujące. Po niełatwych obradach udało się wyłonić zwycięzców.Jury kierując się założonymi kryteriami oceny prac, którymi byłyzgodność z tematyką, estetyka pracy i oryginalnośćprzyznało:
I miejsce Alicji Zielińskiej z klasy 2
II miejsce Hannie Rychterowicz z klasy 1 i Tymonowi Mejerowi z klasy 2
III miejsce Marcjannie Kubackiej z klasy 1 i Barbarze Grabowskiej z klasy 2
Wyróżnienia otrzymali: Izabela Wawrzyniak – klasa 1, Dawid Górski, Lena Łachacz, Ramona Moskal i Franciszek Sompoliński – klasa 2, Zuzanna Łukasiewicz – klasa 3.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy!