konkurs literacki

1. Organizatorem konkursu jest  Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie
  2. Cele konkursu:
    • wyszukiwanie i rozwijanie talentów literackich uczniów,
    • twórcze aktywizowanie dzieci i młodzieży,
    • uwrażliwienie na piękno i bogactwo języka ojczystego,
    • poszerzanie wiadomości z zakresu teorii literatury.
  3. Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VIII Szkoły Podstawowej nr 11 im. Floriana Marciniaka w Koninie.
  4. Zasady uczestnictwa:
  5. Zadaniem uczestników jest napisanie krótkiego opowiadania w jednej z proponowanych niżej konwencji:
  •  „Książka to dopiero początek” – opowiadanie,  którego akcja rozgrywa się w świecie mojej ulubionej książki,
  • Opowiadanie „z dreszczykiem”, którego bohaterowie muszą rozwiązać jakąś tajemniczą zagadkę, wygrać z siłami zła lub rozwikłać niebezpieczny problem.
  • Opowiadanie fantasy lub science –fiction na temat zaproponowany przez uczestnika.
    ZASADY PRACY:
  • opowiadanie powinno być napisane prozą lub wierszem,
  • objętość utworu powinna wynosić min. 1 stronę formatu A4, maks. 4 strony formatu A4,
  • opowiadanie  musi być napisane na komputerze,
  • treść opowiadania nie może zawierać wulgarnych lub obraźliwych treści,
  • praca musi być samodzielna, nie może zawierać fragmentów skopiowanych z Internetu, książek, opracowań.5. Termin nadsyłania prac upływa 30 kwietnia 2021 r.
  • Prace należy przesyłać przez aplikację Teams, jako załącznik w wiadomości prywatnej do pani Agnieszka Łachacz.
  • Prace będzie oceniało jury w składzie: p. Małgorzata Radke (nauczycielka języka polskiego w kl. IV, VI a i b, VIII) i p. Agnieszka Łachacz (nauczycielka języka polskiego w kl. V i VII)
  • Kryteria oceny prac – Jury będzie brało pod uwagę: oryginalność ujęcia tematu; poprawność i bogactwo języka;  ortografię i interpunkcję; kompozycję opowiadania.
  • Postanowienia końcowe:
  • nadesłanie pracy jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na jej publikację na stronie internetowej szkoły organizatora,
  • organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystania prac konkursowych w celach promocyjnych i edukacyjnych,
  • organizator zastrzega sobie prawo do zmiany powyższego regulaminu,
  • o zmianach osoby zainteresowane zostaną poinformowane,
  • prace niesamodzielne lub zawierające treści wulgarne czy obraźliwe ulegają natychmiastowej dyskwalifikacji.

6. O terminie ogłoszenia wyników i wręczenia nagród zwycięzcy zostaną poinformowani za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams.

Wszelkich dodatkowych informacji o konkursie udzielą organizatorki: pani Agnieszka Łachacz oraz pani Małgorzata Radke