Fotografia przedstawia uczniów siedzących przy laptopach opracowujących projekt.

I miejsce w ogólnopolskim projekcie Postaw na Słońce.

Zrównoważony rozwój, ekologia, ochrona przyrody i środowiska to tematy bardzo ważne. Wiedzą to dobrze uczniowie i uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Koninie. Wśród szeregu podejmowanych w szkole inicjatyw, które realizowane są we współpracy wszystkich członków społeczności szkolnej jest też projekt „Postaw na Słońce”. Organizatorem konkursu jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska, pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Klimatu i Środowiska. W ramach projektu realizowane są dwa konkursy – filmowy i badawczy. Zespół z klasy ósmej realizuje projekt badawczy, który ma na celu promowanie wiedzy o OZE, w szczególności nacisk kładziemy na fotowoltaikę. W marcu zakończył się I etap projektu, gdzie grupa projektowa zdobyła wiedzę na temat OZE, sposobów pozyskiwanie energii w regionie, członkowie naszej grupy wzięli też dodatkowo udział w konkursie wiedzy o OZE w Poznaniu. Przygotowywali też w szkole kampanię promocyjną i warsztaty dla młodszych klas. Wszystkie podejmowane działania, raporty, referaty uczniów w postaci raportu zostały w dniu 9 marca przesłane do organizatorów konkursu, gdzie były oceniane. Na wyniki z I etapu czekaliśmy do 11 kwietnia br. Link do wyników: https://postawnaslonce.pl/wyniki/Nasz zespół o nazwie Solaris Team uplasował się na zaszczytnym 1 miejscu, pokonując w kategorii szkół podstawowych 50 innych zespołów z całej Polski. Warto nadmienić, że jest to kolejny sukces w historii realizacji projektu w naszej szkole. Dwa lata temu, inny zespół z SP 11 w Koninie również otrzymał najwyższe noty, a rok temu uplasowaliśmy się w pierwszej dziesiątce. Opiekunem zespołów projektowych jest pani Marzena Fedorowicz -nauczycielka biologii. Przed zespołem w tegorocznej edycji jeszcze drugi etap, nad którym intensywnie pracują uczniowie. W tym etapie dokonują audytów energetycznych domów i szkoły, obliczają efektywność energetyczną, przygotowują projekty instalacji fotowoltaicznej. Będą też zdobytą wiedzą szerzej dzielić się nie tylko ze społecznością szkolną ale planujemy też spotkania z mieszkańcami i kampanię informacyjną w mediach społecznościowych. Hasło „Konin-tu płynie energia” w SP 11 jest realizowane na 100%.

Fotografia przedstawia zespół uczniów klasy ósmej, którzy tworzą drużynę SOLARIS.
Fotografia przedstawia uczennice prezentujące na rzutniku materiał promujący odnawialne źródła energii.