{phocagallery view=category|categoryid=873|imageid=11336|float=left|pluginlink=1}„Nasz Ojciec Święty Jan Paweł II powrócił do Domu Ojca” – te słowa, wypowiedziane na Placu św. Piotra, zapadły w pamięci każdego Polaka. 2 kwietnia 2005 roku świat na chwilę się zatrzymał. Informacja o śmierci Jana Pawła II poruszyła nie tylko chrześcijan, ale także wyznawców innych religii, bo papież Polak łączył rożne światy i wyznania. 

Jego głównym celem było głoszenie ludzkości orędzia Miłosierdzia Bożego, przekazanego przez Jezusa Chrystusa św. Faustynie. Obchodzimy Rok Miłosierdzia.  Dla Polski ma to szczególne znaczenie i jest niezwykłym znakiem, gdyż Ojciec Święty Franciszek będzie w tym czasie gościł w naszym kraju w 1050. rocznicę Chrztu Polski i weźmie udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.  W tym szczególnym okresie , aby wyrazić miłość i wdzięczność Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II w dniu 3 kwietnia 2016 r. w kościele pod wezwaniem św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Koninie odbył się koncert  pt. „Święty Jan Paweł II – Papież Miłosierdzia”. Organizatorzy uroczystości : Proboszcz –  ks. Sławomir Majdecki, Dyrektor Przedszkola nr 14 w Koninie- Pani Sława Królikowska oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 w Koninie- Pani Dorota Silska. Uroczystość była wspólnym przedsięwzięciem, podczas której wystąpiły dzieci z przedszkola i  ze szkoły, młodzież, dorośli- przedstawiciele grona pedagogicznego i rodziców. W wierszach wspominaliśmy Papieża- Człowieka o wielkim i skromnym sercu,  który zmienił bieg historii świata, przemienił świadomość i serca milionów ludzi.  Nie zabrakło ulubionych  pieśni Ojca św. , takich jak „Barka’, „Abba Ojcze”, „Czarna Madonna”. Występ młodych artystów został nagrodzony licznymi brawami i słowami uznania ze strony Prezydenta Miasta Konina  – Józefa Nowickiego.

Oprac. A. Czechowska, zdjęcia: M. Kaczorowska