{phocagallery view=category|categoryid=392|imageid=5159|float=left|pluginlink=1}Gdzie jesteście Rudy, Alku, Zośko…? .W myśli i w pamięci.
9 maja obchodziliśmy święto szkoły. Patron szkoły, Florian Marciniak, był osobą niezwykle skromną, pracowitą, szczerą, gotów poświęcić życie za Ojczyznę.

 

W takim dniu chcieliśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, po co szkole patron, przypomnieć, dlaczego właśnie taką postać jak Florian Marciniak stawia się ludziom młodym za wzór godny naśladowania? Otóż wzorce osobowe potrzebne są w każdym czasie. Także i dziś. Patron ma uosabiać te wartości, które są bliskie, które powinniśmy propagować. Dzięki takim ludziom jak on my możemy żyć w wolnym kraju. Musimy dbać o to, by nie zapomnieć o bohaterach. Warto na nich patrzeć. Z podziwem. I z pokorą. Bo chociaż czasy dzisiaj inne, ciągle aktualne jest pytanie: ile z siebie jestem w stanie poświęcić dla wolności, Ojczyzny, dla drugiego człowieka?

Uroczystość kończyło wręczenie Florianów, nagród przyznawanych każdego roku uczniom naszej szkoły w różnych kategoriach.

W tym roku otrzymali je:

MISTRZ MATEMATYKI – Filip Kazimierczak

MISTRZ JĘZYKÓW OBCYCH – Franciszek Dymek

MISTRZ KREDKI I PĘDZLA – Hubert Nowak

MISTRZ SPORTU – Eryk Oksiak

MISTRZ RECYTACJI – Kamil Śmietański

PRZYJACIEL PRZYRODY – Maciej Matela

MISTRZ PRACOWITOŚCI – Krystian Majkowski

MISTRZYNI WIEDZY KOMPUTEROWEJ – Marta Śliwińska

MISTRZYNI GRZECZNOŚCI – Barbara Kraczyńska