Kolaż przedstawia fotografie ze Święta Nauki, tańczące dzieci, oraz zaproszonych gości.

Święto Nauki w SP 11 już za nami. Był to tydzień pełen wrażeń. Wydarzenie za swój cel przyjęło popularyzację nauki, zachęcenie uczniów do rozwijania pasji naukowych i badawczych, integrację społeczności szkolnej. Święto Nauki zostało przygotowane przez nauczycieli naszej szkoły, którzy twórczo podeszli do tego zadania. Każdego dnia na dzieci i młodzież czekała spora dawka naukowych niespodzianek. Były spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty, doświadczenia, projekty edukacyjne, gry i inscenizacje. Uczniowie próbowali zrozumieć otaczający ich świat. Mamy nadzieję, że nasze działania zaowocują tym, że młodzież chętnej będzie zgłębiała tajniki nauki i da się przekonać, że nauka może być przyjemna.

W piątek mogliśmy podziwiać prace plastyczne naszych uczniów wykonane różną techniką w stworzonej galerii artystycznej w świetlicy szkolnej, a także zakupić przygotowane przez rodziców i dzieci ozdoby wielkanocne.

Zwieńczeniem naszej pracy był koncert „W poszukiwaniu utraconego świata bajek”.  Na nasze zaproszenie odpowiedzieli m.in. dyrektor Kuratorium Oświaty w Poznaniu Delegatury w Koninie, pan Arkadiusz Chmielewski, dyrektor Przedszkola nr 14, pani Danuta Kaliszewska, dyrektor ośrodka kultury i dyrektor Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej w Kleczewie, pani Magdalena Siupa, Kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia „Łężyn”, pani Małgorzata Hofmann, prezes Stowarzyszenia „Razem dla Łężyna”, pani Sława Królikowska, przedstawiciele Rady Rodziców, rodzice i  dziadkowie. Niespodzianką dla wszystkich zgromadzonych była krótka inscenizacja w wykonaniu p. Anny Marciniak i p. Tomasza Brzezińskiego, a na koniec piosenka finałowa nauczycieli „ Can you feel the love tonight”. Warto choć na chwilę przenieść się w świat bajek i nigdy nie tracić tej dziecięcej radości. Występ uczniów i nauczycieli w tak pięknej baśniowej scenerii przeniósł nas w miejsca i chwile, które każdemu kojarzą się z beztroskim i szczęśliwym dzieciństwem. Finał tego tygodnia jest potwierdzeniem, że w naszej szkole dzieją się  magiczne rzeczy i każdy może być tym, kim chce….nie tylko za sprawą czarodziejskiej różdżki.