{phocagallery view=category|categoryid=251|imageid=3381|float=left|pluginlink=1}Apel z okazji Dnia Flagi i 221. rocznicy uchwalenia

Konstytucji 3 maja

Dnia 30 kwietnia 2012 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia  Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i 221. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.  Uczniowie klasy VI przedstawili czasy poprzedzające zniknięcie Polski z mapy Europy i próby ratowania kraju. Konstytucja majowa określała zasady funkcjonowania naszego państwa, była pierwszą w Europie i drugą na świecie. Jest do dziś powodem do dumy wszystkich Polków. Nie zabrakło też wierszy i piosenek odwołujących się do patriotycznych uczuć. Historia uczy nas, że wszyscy musimy dbać o  naszą Polskę.

                                              Agnieszka Czechowska

youtobe_resize Film z apelu z okazji Dnia Flagi i 221. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 majaSmile