{phocagallery view=category|categoryid=249|imageid=3351|float=left|pluginlink=1}Międzyszkolne Targi Ekologiczne „Ziemia naszą planetą”Wink

24 kwietnia, na Bulwarach Konińskich, odbyły się Międzyszkolne Targi Ekologiczne zorganizowane w ramach Światowego Dnia Ziemi, przez Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Młodzi Aktywni” pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Konina.  W targach wzięli udział uczniowie kl. VI wraz z opiekunami: p. Małgorzatą Kaczorowską i p. Ewą Kubsik. W programie nie zabrakło atrakcji tj. konkurs na plakat i hasło zachęcające do ochrony środowiska i recyklingu, festiwal ekologicznej piosenki a także konkurencje edukacyjne, kulinarne i sportowe. Dokonano również podsumowania kolejnej edycji konkursu zbiórki surowców wtórnych. W ramach podziękowania za aktywny udział w zbiórce ufundowano wyjście na basen dla 60  uczniów z naszej szkoły. Gratulujemy!

                                                          oprac. Ewa Kubsik

                                                         zdjęcia Ewa Kubsik