Corocznie, od 1950 r., w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Każdego roku motyw przewodni Światowego Dnia Zdrowia poświęcony jest innej tematyce, która podkreśla priorytetowy obszar problemów w obszarze zdrowia publicznego na świecie. W tym roku hasłem przewodnim w SP 11 w Koninie było: „Zdrowie – Niech każdy się dowie jaką mamy receptę na zdrowie” oraz „Budowanie sprawiedliwszego i zdrowszego świata”.

związku z obchodami Światowego Dnia Zdrowia w dniach 7-9.04.2021 w SP 11 zostały podjęte różnorodne działania edukacyjne. W trosce o zdrowie uczniowie z klas 4-8 przypomnieli sobie aktualne zasady bezpieczeństwa, które są warunkiem ochrony przed zakażeniem koronawirusem oraz innymi chorobami. W czasie zajęć wychowania fizycznego uczniowie z klas 4-8 realizowali „receptę na zdrowie” w ramach projektu edukacyjnego, czyli uprawiali wszechstronną aktywność fizyczną i rozmawiali na temat zdrowej zbilansowanej diety. Uczestniczyli również w preelekcji i dyskusji na temat: „Budowania sprawiedliwszego i zdrowszego świata”. Niektórzy ludzie są w stanie żyć zdrowiej i mieć lepszy dostęp do usług zdrowotnych niż inni – w całości ze względu na warunki, w których się rodzą, rosną, żyją, pracują i starzeją się. Na całym świecie niektóre grupy mają gorsze warunki mieszkaniowe i wykształcenie, mniejsze możliwości zatrudnienia, doświadczają większej nierówności płci i mają niewielki lub żaden dostęp do bezpiecznych środowisk, czystej wody i powietrza, bezpieczeństwa żywnościowego i usług zdrowotnych. Prowadzi to do niepotrzebnego cierpienia, choroby, których można uniknąć i przedwczesnej śmierci. 

Nie zabrakło również podziękowań od uczniów dla wszystkich pracowników służby zdrowia walczących o nasze zdrowie i życie.

Organizatorem działań był nauczyciel wychowania fizycznego: Dariusz Rachubiński.