Serce to jeden z najbardziej zapracowanych narządów. Kurczy się ponad 100 000 razy na dobę. Dziennie tłoczy pod ciśnieniem 7 ton krwi. Warto więc wiedzieć, czego potrzebuje, aby dobrze pracować, a co mu nie służy.Dnia 28 września w naszej szkole odbyły się w obchody Światowego Dnia Serca. Celem akcji było zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej chorób serca oraz promocja zdrowego stylu życia. Tego dnia uczniowie brali udział w następujących akcjach: ubrali się na czerwono, odbyli pogadankę i prelekcję na temat funkcji serca oraz dbania o ten pracowity narząd. Ponadto wykonali piękne prace plastyczne. Podczas zajęć wychowania fizycznego uczyli się badania i interpretacji pulsu przed i po aktywności fizycznej. Uczniowie uczestniczyli również w „Marszu dla Serca”. Po dzisiejszej akcji już każdy uczeń wie, że serce kocha aktywność fizyczną wspartą zdrowym odżywianiem, uwielbia warzywa i owoce. Gdy fundujemy mu bezruch przy komputerze, wysoko przetworzone produkty pełne niezdrowych tłuszczów, cukrów i soli, zaczyna chorować. Bądź dobry dla swojego serca. Naładuj je pozytywną energią płynącą z tańca, sportu, spacerów i zdrowej diety!