Kolaż przedstawia uczniów wykonujących laurki pt.:"Nie pal przy mnie proszę", oraz prace wykonane przez uczniów.

W związku z obchodami „Światowego Dnia Rzucania Palenia” uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11, im. Floriana Marciniaka w Koninie czynnie włączyli się do Ogólnopolskiej Akcji „Rzuć Palenie Razem z Nami ”. Poprzez zaplanowane działania edukacyjne chcieliśmy zachęcić do życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego. Naszym obowiązkiem – obowiązkiem wychowawców i pedagogów – jest promowanie zdrowia, skuteczne przekonywanie młodzieży do życia bez nałogów, bez papierosów i e-papierosów, czy też życia w czystym, pozbawionym dymu tytoniowego powietrzu. Utrzymanie organizmu, a zwłaszcza płuc w dobrym zdrowiu jest kluczową sprawą w czasie pandemii. Rzucenie palenia przez osoby palące i nierozpoczynanie palenia przez niepalących, to najlepsze, co możemy zrobić dla swojego organizmu. W dniach 18-19 listopad na lekcjach wychowania fizycznego uczniowie z klas 4-8 wykonywali w dowolnej technice laurkę zachęcającą palaczy do rzucenia palenia lub plakaty antynikotynowe. Zorganizowane były również inne działania edukacyjne dla uczniów: prezentacje tematyczne i multimedialne, ćwiczenia fizyczne promujące zdrowy styl życia. Odbyła się również debata, prelekcja na temat szkodliwości palenia papierosów.

Kolaż przedstawia uczniów tworzących plakat skłaniający do nie palenia.