W związku z obchodami  „Światowego Dnia Rzucania Palenia” uczniowie z klas 4-8 czynnie włączyli się do Ogólnopolskiej Akcji „Rzuć Palenie Razem z Nami ”. Celem akcji jest realizacja zaplanowanych w środowisku szkolnym i lokalnym zadań, które zachęcać będą do życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego, promowania zdrowego stylu życia, bez nałogów, bez papierosów, czy też życia w czystym, pozbawionym dymu tytoniowego powietrza. W naszej szkole w dniach 13-16 listopad na lekcjach wychowania fizycznego przeprowadzone zostały różne formy działań edukacyjnych. Uczniowie w ramach akcji uczestniczyli w projekcie edukacyjnym: oglądali prezentacje multimedialne, uczestniczyli w debacie na temat szkodliwości palenia dla zdrowia. W czasie zajęć każdy uczeń w dowolnej technice wykonał „laurkę zachęcającą palaczy do rzucenia palenia”. Prace zostały zaprezentowane całej społeczności szkolnej.