{phocagallery view=category|categoryid=879|imageid=11410|float=left|pluginlink=1}Z okazji Światowego  Dnia  Książki uczniowie klasy II w ramach edukacji czytelniczej wykonały w bibliotece  zakładkę  dla swojej książki. Dzieci omówiły  zasady dbania o książki i przypomniały, do czego służy zakładka. Wymyślaliśmy wspólnie hasła zachęcające do czytania. Pomysłowość dzieci była nie do przecenienia, w naszych głowach narodziło się tyle pomysłów, że nie sposób było ich wszystkich spisać.  Kolejnym etapem lekcji było przejście do świetlicy, gdzie dzieci samodzielnie, według własnych upodobań i inwencji stworzyły własne projekty. Szczególne zainteresowanie wzbudziły zakładki wykonane  różnymi technikami.. Zajęcia plastyczne sprawiły nam niezmierną przyjemność. Na zakończenie spotkania wszystkim uczestnikom rozdano tekst wiersza Hanny Łochockiej „Książka czeka”. Chcemy serdecznie podziękować Pani Małgorzacie Hofmann za przeprowadzone zajęcia   oraz za włożony w nie wysiłek. Opr. i zdj. M. Zielińska