Światowy Dzień Chorego to święto ustanowione przez papieża Jana Pawła II w 1992 roku obchodzone jest corocznie 11 lutego. W kaplicy hospicyjnej w Licheniu Starym została odprawiona msza święta w intencji chorych, której przewodniczył i wygłosił homilię proboszcz parafii św. Stanisława BM z Kramska ks. prałat Sławomir Kasprzak. We mszy świętej uczestniczyli pacjenci, ich rodziny, personel oraz klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego Misjonarzy Świętej Rodziny z Kazimierza Biskupiego. Nasi uczniowie i absolwenci z p. Martą Walczykiewicz i ks. Sławomirem Majdeckim pięknym śpiewem towarzyszyli tej uroczystej liturgii. Na zakończenie ks. prałat pobłogosławił Najświętszym Sakramentem chorych zgromadzonych w kaplicy oraz leżących w salach. Po mszy świętej na dzieci i opiekunów czekało miłe przyjęcie przygotowane przez pracowników hospicjum. Zapraszamy na nasz profil facebook.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie.