24 lutego w naszej szkole odbyło się lekcja edukacyjna dla uczniów klas1-3 z lekarzem stomatologiem-ortodontą p. Violettą Dębowiecką-Borczyńską i higienistką stomatologiczną p.Paulą Janiszewską. Pani doktor opowiadała nam jak dbać o zęby i higienę jamy ustnej. Na specjalnym modelu pokazała jak zbudowana jest szczęka, uczyła prawidłowego mycia, czyli jak powinniśmy trzymać szczoteczkę i jakie ruchy wykonywać , aby wszystkie zęby lśniły czystością. Pani stomatolog wyjaśniła także co robić, aby zęby jak najdłużej pozostały zdrowe. Bardzo podobała nam się wizyta, słuchaliśmy z zainteresowaniem, a potem zadawaliśmy dużo pytań. Od dziś z pewnością każdy z nas z uśmiechem na twarzy usiądzie na fotelu w gabinecie dentystycznym. Na koniec spotkania panie podarowały wszystkim dzieciom odznaki wzorowych pacjentów, a także lizaki… słodkie choć bezcukrowe! Dzieci otrzymały także książeczki w ramach programu edukacyjno – profilaktycznego Polskiego Czerwonego Krzyża i Wrigley Poland wraz z partnerami merytorycznymi: Polskim Towarzystwem Stomatologicznym, Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej i Grupą LUX MED „Chroń Dziecięce Uśmiechy”. To było bardzo pouczające spotkanie. Pani Pauli Janiszewskej serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu spotkania. Wiecej zdjeć na fb. Zapraszamy 

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie.