„W ciszy serca w szumie drzew można usłyszeć wszystko”  (Danuta Olczak)
{phocagallery view=category|categoryid=491|imageid=6333|float=left|pluginlink=1}Poetycko i lirycznie spędziliśmy czas w naszej szkole w środowe popołudnie.  Uczniowie wraz z nauczycielem języka polskiego przygotowali spotkanie z twórczością Pani Danuty Olczak, poetki, która od lat związana jest z naszym miastem. Wraz z przybyłymi gośćmi, rodzicami, mieszkańcami osiedlawybraliśmy się w podróż kartami najnowszego tomiku poetyckiego „ Ornament przemijania”, którego motywem przewodnim jest drzewo, milczący przyjaciel człowieka. Wspólnie odkrywaliśmy piękno przyrody, słuchaliśmy mowy drzew, zatrzymaliśmy się, by choć na chwilę usłyszeć drugiego człowieka, poznać wartość i znaczenie słów, które nas otaczają. Podczas uroczystości można było porozmawiać z poetką, otrzymać  dedykację.Wszystkich zachęcamy do zapoznania się z twórczością Pani Danuty Olczak, a przybyłym gościom dziękujemy za przybycie.

Opr. Małgorzata Radke, zdj. Mirella Tomczak