Wśród różnych pasji, którymi żonglują uczniowie SP nr 11 w Koninie, ostatnio dała się poznać jeszcze i ta – dziennikarstwo małych form. Zdolni, kreatywni i co ważne, chętnie edukujący się w tej dziedzinie uczniowie, rozpoczęli przygodę in. z reportażowym rzemiosłem, tworząc TIK-ową szkolną gazetkę. Innowacyjna gazetka (no, nie jest to dziennik, jak mogłoby sugerować słowo „gazetka”, lecz miesięcznik) wzięła sobie za punkt honoru penetrowanie tych obszarów, które żywo interesują dzieci, młodzież, no i w ogóle ludzką populację. Październikowy premierowy numer poświęcony został zwierzętom, zwłaszcza tym, które trafiają – na skutek ludzkiej niefrasobliwości – do schroniska. Dziecięco-młodzieżowej inicjatywie serdecznie przyklasnęła dyrektor Małgorzata Łechtańska. Powierzyła też rolę koordynatora prac w zakresie TIK i poniekąd redaktora naczelnego pani Joannie Mączce. Pod jej dobrymi skrzydłami skupili się entuzjaści dziennikarstwa, już teraz buszujący w nowej listopadowej tematyce, co do której można się będzie dowiedzieć, odwiedzając naszą TIK-ową stronę pod koniec miesiąca.
Zapraszamy do czytania!

http://www.juniormedia.pl/inc/newspaper/28209/jedenastka-z-florkiem-3-podglad.pdf

zespół TIK