{phocagallery view=category|categoryid=990|imageid=12898|float=left|pluginlink=1}14 października w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły, zaproszonych gości i rodziców zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała dyrektor Małgorzata Łechtańska. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Floriana Marciniaka w Koninie. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki. Nie zabrakło też słodkości od koleżanek i kolegów z klasy II i III. Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!. Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!.