Fotografia przedstawia wszystkich uczniów klasy pierwszej stojących w dwurzędzie podczas uroczystości ślubowania.

Dnia 14 października 2021r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały “egzamin pierwszoklasisty”.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonała dyrektor szkoły pani Małgorzata Łechtańska kolorowym ołówkiem. Tym samym pierwszoklasiści zostali włączeni do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 11 im. Floriana Marciniaka w Koninie. Dowodem były akty pasowania na ucznia wręczone dzieciom przez wychowawcę.

Najmłodsi otrzymali również wspaniałe prezenty: złote  puchary ufundowane przez rodziców, upominki  i słodycze od kolegów i koleżanek z klas drugiej i trzeciej.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Uczniom klasy pierwszej życzymy wielu sukcesów, nieustającego uśmiechu, a przede wszystkim czerpania radości z każdej chwili spędzonej w naszej szkole.

Uczniowie klasy pierwszej w części artystycznej. Trzymają się za ręce i stoją w rzędzie.
Fotografia przestawia uczniów klasy pierwszej stojących swobodnie i śmiejących się.
Polonez w wykonaniu pierwszoklasistów.
przedstawia pierwszoklasistów składających ślubowanie w obecności rodziców i całej szkolnej społeczności.
Zdjęcie przedstawia pierwszoklasistów składających ślubowanie., trzymających palce do przysięgi
Fotografia przedstawia wychowawczynie klasy pierwszej z trójką uczennic trzymających w rękach ozdobne patyki z napisami.
Zdjęcie przedstawia dyrektor szkoły, która pasuje uczennicę ołówkiem do ślubowania.
Uczniowie klasy I tańczą poloneza.
Zdjęcie przedstawia ucznia klasy pierwszej trzymającego w ręce puchar.
Zdjęcie prezentuje uczniów klasy I w piosence „Podajmy sobie ręce”.