{phocagallery view=category|categoryid=312|imageid=4182|float=left|pluginlink=1}18 października w naszej szkole odbyło się wielkie święto, Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Na uroczystość przybyli: Prezydent Miasta Konina P. Józef Nowicki i wielu znamienitych gości, Rodzice i bliscy naszych Pierwszaków oraz uczniowie  i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 11. Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawcy pani Magdaleny Maćkowiak. Dzieci w strojach galowych, granatowych biretach na główkach świetnie się prezentowały. Wzorowo zdały swój pierwszy egzamin udowadniając, że zasłużyły na zaszczytne miano ucznia Szkoły Podstawowej nr 11 im. Floriana Marciniaka w Koninie. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki, odpowiadali na pytania gościa – wysłannika radia „Wesoła Szkoła”. Kulminacyjnym momentem uroczystości było Ślubowanie-złożenie przez najmłodszych uczniów uroczystej przysięgi uczniowskiej w obecności zaproszonych gości.

Po czym zostali pasowani symbolicznym ołówkiem przez panią Dyrektor, co oznacza przyjęcie do społeczności szkolnej. Po pasowaniu każdy pierwszoklasista otrzymał list gratulacyjny od Pana Prezydenta, pamiątkowy dyplom od wychowawczyni i upominek od rodziców. Uczniowie klasy III również przekazali młodszym kolegom książeczki –kolorowanki. Po wspólnym pamiątkowym zdjęciu wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ten uroczysty dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci Pierwszaków i ich rodziców.

Uroczystość prowadził przewodniczący Samorządu Szkolnego Kamil Śmietański wraz
z zastępcą Michaliną Nowak. Jak zwykle, pięknym i  głośnym śpiewem, wspomagał nas chór szkolny. Uczennica klasy IV Julia Orzechowicz wcieliła się  w dziennikarkę radia „Wesoła Szkoła”, która przeprowadziła wywiad z Pierwszoklasistami,  a towarzyszył jej kamerzysta Wiktor Szymczak- również uczeń klasy IV.

Na zakończenie reprezentantka klasy III Maria Rado wyśpiewała życzenia porywając Pierwszaków do wspólnego tańca. Rodzice doceniając powagę tego wydarzenia włączyli się w przygotowanie    dekoracji  oraz zadbali o wspaniałą oprawę  słodkiego poczęstunku dla dzieci i gości.

            Uczniowie klasy pierwszej za swoje  występy otrzymali wielkie brawa i zebrali mnóstwo pochwał. Tak więc – jesteśmy już UCZNIAMI!

Opracowała: Magdalena Maćkowiak