{phocagallery view=category|categoryid=776|imageid=10200|float=left|pluginlink=1}W związku ze „Światowym Dniem Rzucania Palenia” uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 w Koninie czynnie włączyli się do Ogólnopolskiej Akcji „Rzuć Palenie Razem z Nami”. Celem akcji była realizacja zadań, które zachęcać będą do  życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego, promowanie zdrowego stylu życia, bez nałogów, bez papierosów. Uczniowie zaprezentowali plakaty i hasła antynikotynowe oraz  utwory literackie zniechęcające do palenia.  Na zakończenie wszyscy utworzyli strefę wolną od dymu tytoniowego. Uczniowie i nauczyciele trzymając się za ręce utworzyli  łańcuch wokół „megapapierosa”- symbol nałogu, który został zniszczony przez uczniów przy okrzykach:  Rzuć palenie, palą tylko lenie!!! Palenie to wróg nasz!!! Dorośli, gdy nie będziecie palić, to zdrowie możecie ocalić!!! Mam swoje zdanie – nie palę!!! Opr. D. Rachubiński