{phocagallery view=category|categoryid=516|imageid=6670|float=left|pluginlink=1}Zainspirowani wysłuchanym na lekcji  opowiadaniem Adama Bahdaja „Malowany ul” uczniowie klasy drugiej postanowili upiększyć boisko szkolne. A więc kolorowa kreda w rączki i do dzieła!
Komentarze drugoklasistów (podsłuchane podczas rysowania): „Ale fajna lekcja!”, „Chcemy tak częściej!”.
„Malowany ul” Adam Bahdaj
Bohaterką bajki jest mała pszczółka Bze-Bze, która zamiast zbierać nektar, zbierała farby
z palety malarza tworzącego na polanie obraz ukwieconej łąki. Pszczółce tak spodobał się jego obraz, że postanowiła namalować podobny wewnątrz ula. Jej dzieło przedstawiało łąkę z różnobarwnymi kwiatami, motylem i ważką. Mimo zawiści i zdziwienia innych pszczół Bze-Bze broniła swojego malowidła. Musiała się tłumaczyć nawet przed Królową, ponieważ jedna z pszczół poskarżyła jej, że mała Bze-Bze nie zbiera nektaru. W rezultacie mała pszczółka otrzymała surową karę i nie mogła dokończyć swojego obrazu. Jaka to kara i czy Królowa zmieni swoje podejście do malowania Bze-Bze? Dowiecie się z tej przesympatycznej bajeczki.
Opr. i zdj.: M. Maćkowiak