{phocagallery view=category|categoryid=47|imageid=633|float=left|pluginlink=1}Rajd integracyjny z okazji Światowego Dnia Bez Samochodu

W trzeciej już Rowerowej Masie Krytycznej zorganizowanej w Koninie 25 września wzięło udział kilkaset osób, w tym uczniowie naszej szkoły, pod opieką pani Joanny Kucal. Rowerzyści wyruszyli z boiska Szkoły Podstawowej nr 9 na Chorzniu i po przejechaniu ulicy Poznańskiej, nowego mostu i Nadrzecznej, dotarli na koniński rynek.

Po tej krótkiej przerwie rowerowa kolumna ruszyła w stronę Żychlina przez Osadę, Szczepidło i Brzeźno. Organizatorem imprezy był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Szkoła Podstawowa nr 9, Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Młodzi-Aktywni” i Komenda Miejska Policji w Koninie pod patronatem prezydenta Konina Kazimierza Pałasza.

 

oprac. mgr Ewa Kapela