{phocagallery view=category|categoryid=279|imageid=3732|float=left|pluginlink=1}PIERWSZY PUCHAR NA RAJDZIE ROWEROWYM

26 maja uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami wzięli udział w 33 Rajdzie Dla Dzieci organizowanym przez PTTK Konin. Wyruszyliśmy na rowerkach o godzinie 10.00. Trasa rozciągała się przez malownicze tereny Kępy gdzie można było obserwować życie ptaków wodnych oraz upajać się pięknem przyrody. Dojechaliśmy do Gosławic gdzie w Kościele Świętego Andrzeja odbyło się przedstawienie o Andrzeju Łaskarzycu fundatorze zamku i kościoła w Gosławicach. Na terenie Muzeum Okręgowego odbył się festyn z konkursami sportowymi w których wszyscy chętnie brali udział. Wszystkich zaskoczyła twórczość poetycka Kamila Koszeli, Klaudi Cieślak oraz Otylii Zajbel. Uczniowie ci zajęli I miejsce w konkursie na wiersz o tematyce rowerowej:

Rower, rower jechać chce, siadaj na niego i z nami jedź

Przecież sam tego chcesz

Rower, rower szybko gna, w Gosławicach postój ma

Rower, rower muzeum zwiedzać chce, kamizelki błyszczą się.Smile

Zdobyliśmy również I puchar na rowerach dla Najliczniejszej Drużyny Rowerowej.

Opracowanie:

Joanna Kucal