{phocagallery view=category|categoryid=281|imageid=3765|float=left|pluginlink=1}Nasi uczniowie znów na rowerowym szlaku

W dniu 8 czerwca nasza grupa rowerzystów uczestniczyła w EURO – RAJDZIE  czyli I RAJDZIE ROWEROWYM Z FERIO. Głównym celem imprezy było podkreślenie tak ważnego wydarzenia jakim jest EURO 2012, włączenie się w program ogólnoeuropejski dotyczący hasła „Gramy i Kibicujemy Fair Play”, a także zachęcenie całych rodzin do uprawiania wszelkich dyscyplin sportu, kształcenie właściwych postaw wynikających ze zdrowej rywalizacji i promowanie aktywnych form rekreacji i spędzania wolnego czasu.

Trasa przejazdu rozpoczęła się o godzinie 10.00 z parkingu C.H Ferio, półmetek miała w Gospodarstwie Agroturystycznym w Trójce, gdzie odbył się integracyjny piknik, w trakcie którego rozegrany został Mecz Samorządowy Piłki Nożnej o Puchar Wojewody Wielkopolskiego.  Dla dzieci zorganizowane były konkursy sportowe oraz turniej dotyczący bezpiecznych zachowań rowerzystów na drodze. Głowna nagrodę czyli kask rowerowy wygrał Filip Kazimierczak uczeń klasy V a. Wszyscy uczestnicy rajdu świetnie się bawili, dopisała pogoda oraz doskonały humor. Już nie możemy się doczekać kolejnych rowerowych wypraw. Joanna Kucal, zdjęcia Ewa Kubsik

Oglądaj nas na:

tv.konin

wirtualnykonin.pl

sportowykonin.pl