{phocagallery view=category|categoryid=229|imageid=3086|float=left|pluginlink=1}Rowerem do Dakaru – Artur Lorenc o swojej przygodzie.

W dniu 6 marca  2012 w naszej szkole odbyło się spotkanie „Rower sposobem na poznanie świata”. Inspiracją do spotkania był absolwent szkoły, Artur Lorenc, który przejechał samotnie rowerem z Konina do Dakaru. Artur zaraził nas  pasją  do rowerowych podróży, aktywnego wypoczynku oraz pragnienia odkrywania świata. Na  spotkanie zaproszone zostały szkoły podstawowe z Konina,  władze oświatowe oraz radni miasta Konina. Ideą przyświecającą spotkaniu było propagowanie turystyki rowerowej, w jej bardzo pierwotnym kształcie, czyli działanie poprzez własne doświadczenia.

Zaproszony gość opowiadał o ciekawych przygodach, jakie spotkały go podczas samotnej wyprawy do Afryki. Swoje wrażenia uwieczniał na  fotografiach, które prezentował na spotkaniu. Wielokrotnie podkreślał wielką życzliwość  mieszkańców kontynentu afrykańskiego, ich gościnność, bezinteresowną pomoc jakiej nie okazywano mu w Europie. Jego wyprawa obfitowała w wiele niespodziewanych sytuacji, często humorystycznych jak również zagrażających  bezpieczeństwu.

Spotkanie można podsumować stwierdzeniem, że świat z rowerowego siodełka  wygląda zupełnie inaczej niż przez okna samochodu czy pociągu. Nie ma takich problemów, z którymi nie można sobie poradzić ani takich miejsc, których nie można odwiedzić. Rower daje niezależność podróżowania. Dwa kółka napędzane siłą własnych nóg to atrakcyjny sposób spędzania wolnego czasu. Mamy nadzieję, że przykład naszego absolwenta bardziej rozpropaguje turystykę rowerową w  regionie.

Nawiązując do spotkania zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w
II Rodzinnym Rajdzie Rowerowym „Skarby Puszczy Bieniszewskiej”. Informacje o rajdzie pojawią się jeszcze bliżej terminu wyjazdu. Odwiedzajcie naszą stronę.

Joanna Kucal

Zdj. Marlena Bartosik

Nasze spotkanie w konińskich mediach – linki:

http://www.konin.lm.pl/aktualnosci/informacja/83258/na_rowerze_w_swiat

www.sportowykonin.pl

http://www.tvkonin.pl/index.php/konin-aktualosci

http://www.wirtualnykonin.pl/go.live.php/PL-H167/aktualnosci/16035/konin-

rowerem-przez-swiat.htm