{phocagallery view=category|categoryid=400|imageid=5286|float=left|pluginlink=1}9 czerwca uczniowie naszej szkoły wybrali się na rowerach na Rekonstrukcję wydarzeń sprzed 150 lat czyli bitwę pod wodzą generała Edmunda Taczanowskiego.

Godzinną inscenizację rozpoczął sielski obrazek życia na wsi, gdzie każdy znał swoje miejsce. Wszystko się zmieniło, kiedy pojawiły się tam rosyjskie wojska. W końcu 8 maja 1863 roku podczas Powstania Styczniowego doszło do wielkiej bitwy. Oddział Edmunda Taczanowskiego liczący ponad tysiąc żołnierzy odpierał atak Rosjan. Podczas rekonstrukcji pokazano w jaki sposób powstańcy bronili się przed najeźdźcą. Inscenizację zwieńczył atak powstańców na wojska rosyjskie, do którego doszło 9 czerwca 1863 roku. Rekonstrukcję oglądała również żona prawnuka gen. Edmunda Taczanowskiego. Dzięki takim wyjazdom uczniowie mogą spędzić aktywnie czas wolny oraz poznać historię naszej okolicy. Rower to najlepszy sposób na połączeniezabawy z nauką. Jak wiemy dzieci najwięcej wiadomości zapamiętują w trakcie zabawy.

Opracowanie Joanna Kucal