PROJEKTY REALIZOWANE W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

SZKOŁA NA WIDELCU

{phocagallery view=category|categoryid=963|imageid=12509|float=left|pluginlink=1}Uczniowie klasy pierwszej realizują zadania w ramach ogólnopolskiego programu „Szkoła na widelcu” oraz unijnego programu polegającego na dostarczaniu dzieciom owoców i warzyw oraz mleka i produktów mlecznych „Program dla szkół”.  Podczas lekcji rozmawiali o zasadach racjonalnego odżywiania się. Swobodne wypowiadali się na temat ulubionych potraw. Szukali odpowiedzi na pytania: Co powinniśmy jeść codziennie i w dużej ilości? Czego powinniśmy unikać i jeść jak najmniej? Dlaczego? Dlaczego powinniśmy zdrowo się odżywiać?  Dzieci pokazały, że wiedzą, jak dobrze się odżywiać i  postanowiły samodzielnie przygotować zdrowe, pyszne kanapki z produktów przyniesionych z domu. Kanapki wykonane własnoręcznie były kolorowe i smakowały znakomicie podczas drugiego śniadania, do którego nie zabrakło wzmacniającego napoju mlecznego!

 

JEMY ZDROWO I KOLOROWO

Dnia 28.11.2018r. uczniowie klasy II w ramach realizacji programu ,,5 porcji warzyw, owoców lub soku” przyrządzali smaczne, zdrowe, kolorowe kanapki i szaszłyki. Dzieci przyniosły potrzebne produkty, nie zapomniały też o fartuszkach. Zrobiliśmy pyszne smakołyki, które zajadaliśmy z apetytem.

AKAKANP2

AKANAP3

AKANP

 

100 POZDROWIEŃ NA 100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

Projekt pilotowany przez nauczyciela geografii Panią Marlenę Bartosik. Realizowany z klasą IVa. Dziękuję swojej klasie za pomoc i współpracę. Dziękuję Rodzicom klasy IVa, Radzie Rodziców SP11 oraz Dyrektorowi szkoły za pomoc w realizacji tego projektu w postaci ufundowania znaczków pocztowych. M. Bartosik

100 pozdrow

100 pozdro list

100 pozdrzdje