MY TOWN, MY PLACE….

{phocagallery view=category|categoryid=712|imageid=9286|float=left|pluginlink=1}MOJE MIASTO było tematem kolejnych listów, które pisaliśmy do naszych tureckich przyjaciół. Uczniowie klasy IV i V chcąc pokazać jak najwięcej pięknych miejsc, oprócz napisania listów przygotowali prezentacje multimedialne i pocztówki z najbardziej znanymi miejscami w Koninie. Nasi tureccy koledzy również nie zawiedli. Poniżej możecie obejrzeć filmiki i prezentacje. Zapraszam do galerii. Ewa Kubsik

 

CHRISTMAS WISHES AND GREETINGS!

{phocagallery view=category|categoryid=627|imageid=8223|float=left|pluginlink=1}Kolejnym miłym gestem w naszym polsko – tureckim projekcie była wymiana życzeń  i pozdrowień świątecznych, oczywiście w języku angielskim! Zapraszamy do galerii . Ewa Kubsik

 

 

Kolejna odsłona programu eTwinning 

Przewodnik po szkole (SP 11-Poland  i MEV  College-Turcja) 

Tym razem uczniowie z Polski i Turcji opisywali w listach swoje szkoły, ulubione przedmioty i nauczycieli. Przygotowywali swoje plany lekcyjne. Stanęli także przed dużym wyzwaniem jakim było nagranie przewodnika po swojej szkole w języku angielskim. Rezultaty naszej pracy możecie obejrzeć poniżej. Ewa Kubsik 

SCHOOL GUIDE  (POLAND) 

nagranie1 

SCHOOL GUIDE (TURKEY) 

nagranie2 

OUR TURKISH PENPALS

Pierwsza wymiana listów już za nami!:)

{phocagallery view=category|categoryid=568|imageid=7466|float=left|pluginlink=1}W przeciągu ostatniego miesiąca 24 uczniów naszej szkoły korespondowało z uczniami z Turcji. Ta międzynarodowa wymiana listów wzbudza w uczniach wiele entuzjazmu i dodatkowo motywuje ich do wykorzystywania języka angielskiego w sytuacjach życia codziennego. W pierwszych listach uczniowie opisywali siebie, swój wygląd, zainteresowania i pasje. Wymienili się pozdrowieniami a także własnoręcznie wykonanymi prezentami. Zresztą zobaczcie sami!:)

                   Opracowanie i zdjęcia: Ewa Kubsik

 

 GREETINGS FROM POLAND – Pozdrowienia z Polski

pozdrwoeinia z polski

Polsko – turecki projekt ”EXPLORE OUR WORLD!”

 flaga polsko tur

w ramach programu edukacyjnego Unii Europejskiej eTwinning

Cele projektu:

* zachęcenie uczniów do uczenia się języków obcych, oraz wykorzystywania języka obcego w sytuacjach życia codziennego,
* wykorzystanie technologii informacyjno – komputerowej w nauczaniu i uczeniu się języka obcego,
* propagowanie tolerancji wobec innych kultur i narodów,
* przełamywanie barier językowych,
* zachęcanie uczniów do kreatywnego, innowacyjnego  i twórczego myślenia,
* doskonalenie umiejętności pracy w zespole.
W projekcie uczestniczą nauczyciele (Ewa Kubsik, Merve, Coskun) i uczniowie (kl. IV – V) z Polski i Turcji. To międzynarodowe przedsięwzięcie zakłada przede wszystkim rozwijanie umiejętności komunikacyjnych, czytania ze zrozumieniem oraz pisania w języku obcym. W projekcie tym uczniowie będą posługiwać się językiem angielskim oraz narzędziami wybranymi do poszczególnych zadań: aparat/ kamera, program power point, prezi, TwinSpace, komunikatory internetowe, pocztę elektroniczną.

 

Zapraszamy do obejrzenia pierwszych prac uczniów – pozdrowienia z Polski i Turcji!

GREETINGS FROM TURKEY!

 pozdrowienia z turcji

 etwin