W ramach „Ogólnopolskiego Dnia Prawa Dziecka” uczniowie klasy 4 wraz ze swoim wychowawcą zorganizowali zajęcia, których tematem były „Prawa Dziecka”. Przygotowali, krótką prezentację dotyczącą praw dziecka według J. Korczaka, a wychowawca przybliżył im postać tego wybitnego pedagoga i doktora. Dzieci również pogłębiały wiedzę na temat znajomości swoich praw w oparciu o Konwencję o Prawach Dziecka i wiersz M. Brykczyńskiego „Prawa Dziecka”. Uczniowie zapoznali się z informacjami dotyczącymi Konwencji, pracując w grupach wspólnie analizowali treść powyższego wiersza, a następnie zapisywali na kartkach prawa, o których ich zdaniem mówi autor wiersza. Na zakończenie wspólnie wykonali gazetkę klasową i szkolną na holu przedstawiającą Prawa Dziecka. Zapraszamy do polubienia galerii na naszym portalu społecznościowym. like
Opr i zdj. Dariusz Rachubiński

2016-11-21 16.47.30