Grupa uczniów podczas debaty o uczuciach

Czwartkowe przedpołudnie w SP 11 w Koninie upłynęło pod hasłem „ Porozmawiajmy o emocjach!”. Zainspirowani spotkaniem zorganizowanym przez Stowarzyszenie MLAB, wychodząc naprzeciw potrzebom, jakie wyrażają nasi uczniowie, zorganizowaliśmy po raz pierwszy w naszej szkole debatę metodą „Long table”, gdzie mogliśmy wypowiedzieć się w ważkich dla nas kwestiach oddając potrzebę bycia szczerym, prawdziwym, otwartym na towarzyszące emocje i niekiedy łzy… Wprowadzeniem do debaty była przeczytana przez Panią Dyrektor Małgorzatę Łechtańską bajka z książki „Magiczny ogród uczuć i emocji” M. Bartusiaka, o Fiołku i Goździku, którzy wyruszają do magicznej krainy, która zamienia uczucia i emocje w elementy natury. Dzięki temu rozumieją czym one są, jaki mają na nich wpływ oraz w jaki sposób z nich korzystać. Wszystkim uczestnikom spotkania przy „długim stole” dziękujemy za obecność. Jesteśmy dumni z Waszego zaangażowania i dojrzałości przemyśleń. Spostrzeżenia zapisane na białym obrusie znalazły ważne miejsce na szkolnym korytarzu i liczymy, że staną się źródłem refleksji.

Więcej zdjęć pod linkiem http://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid0338mzrY1fMBAzTM8QL7AMFLUFjwDtoY6qRvkyeriqjXT3CHJCagCcdNu7ZdUHgF9Ll&id=100075852175467