{phocagallery view=category|categoryid=384|imageid=5080|float=left|pluginlink=1}Dnia 25 kwietnia 2013 roku uczniowie klasy IV i V uczestniczyli w wycieczce do Kopalni Soli w Kłodawie. Każdy uczestnik otrzymał kask po czym nastąpił zjazd na głębokość 600 metrów pod ziemię. Pan przewodnik oprowadzał nas tajemniczymi tunelami opowiadając wiele ciekawych historii i legend.

 

Podziwialiśmy przepiękną kaplicę św. Kingi, wspaniale utrzymane korytarze, maszyny. Widzieliśmy komnatę Drakuli, rzeźby solne i obrazy z soli. Poznaliśmy również wiele ciekawostek. W 2007 roku w kopalni  w kategorii –„ najniżej odbywający się koncert muzyczny na świecie” pobito rekord Guinessa. Na tej samej scenie zaprezentowali się uczniowie z klasy V. Urok i tajemniczość Kopalni Soli w Kłodawie wywarły na nas niesamowite wrażenia. Okazało się, że wcale nie trzeba daleko szukać atrakcji turystycznych, bo znajdują się one w naszym regionie. Była to fascynująca i niezapomniana podróż w głąb ziemi. Organizatorzy wycieczki: Joanna Kucal, Agnieszka Czechowska.

                        Opracowanie i zdjęcia Agnieszka Czechowska