27 listopada 2018r. z okazji Dnia Pluszowego Misia naszą szkołę odwiedziły malutkie, małe, duże i wielkie pluszowe misie. Pluszowe maskotki towarzyszyły swoim opiekunom w czasie przerw i na lekcjach. Głównym punktem obchodów „misiowego święta” było spotkanie w „Misiowej Krainie”. Dzieci miały okazję poznać historię narodzin pluszowego misia oraz ideę święta najpopularniejszej dziecięcej zabawki. Przypomnijmy, że Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów. W czasie „misiowego przyjęcia” dodatkową atrakcją dla najmłodszych członków społeczności uczniowskiej było wykonanie przez uczniów kl. I-III inscenizacji wierszy o misiach. Jednak najwięcej emocji dostarczyły „misiowe konkurencje”, czyli: zjadanie miodku z talerzyka, przenoszenie patyczków w „misiowej rękawiczce”. Wszyscy uczestnicy misiowego spotkania otrzymali również słodkie „małe co nieco”. Podczas spotkania można było również obejrzeć wystawkę książek, których bohaterami są te sympatyczne pluszaki oraz wykonane przez dzieci konkursowe prace plastyczne „Mój ulubiony miś”. 

Spotkanie przebiegło w radosnej, przyjaznej, ciepłej atmosferze i było naprawdę „misiowo” udane!

AZDJ1

 

AZDJ2

AZDJ3