{phocagallery view=category|categoryid=126|imageid=1654|float=left|pluginlink=1}16 września w klasie III pojawili się piraci i korsarze. Najpierw zaprezentowali swoje najgroźniejsze miny, potem przystąpili do poszukiwania skrzyni ze skarbami, która została ukryta gdzieś w twierdzy zwanej szkołą.

Aby zdobyć skrzynię musieli wykonać kilka zadań. Wykleili bandery najstraszliwszych piratów wszechczasów: Jacka Rackhama, Czarnobrodego, Henry’go Avery’ego oraz Christophera Moody’ego.

Następnie dokonali abordażu i odbyli wspaniałą bitwę na kule gazetowe. Kolejnym zadaniem było pokonanie twierdzy-szkoły: przebiec w absolutnej ciszy szkolne korytarze, zdobyć I piętro wchodząc gęsiego po schodach, następnie zbiec na parter tyłem, wreszcie zdobyć szkolną świetlicę i okrążyć biegiem boisko szkolne. Po udanej wyprawie piraci wrócili do klasy, by wykonać ostatnie zadanie – odszukać ukrytą skrzynie ze skarbami. Poszukiwania zakończyły się sukcesem!

Skrzynia ze skarbami okazała się być wypełniona smakołykami, które piraci sprawiedliwie podzielili między siebie! To była wspaniała zabawa, wielu żałowało, że tak krótka!

Magdalena Maćkowiak

Zdj. Magdalena Maćkowiak