{phocagallery view=category|categoryid=122|imageid=1607|float=left|pluginlink=1}„Święto Pieczonego Ziemniaka”

Dnia 13.10.2011r. na dziedzińcu szkolnym odbył się pierwszy Rodzinny Piknik połączony ze Świętem Pieczonego Ziemniaka. Cała impreza rozpoczęła się o godzinie 15:00, ale już wcześniej rodzice każdej klasy przygotowywali stoiska. Na pięknie przybranych stołach ale i nie tylko ( pojawił się także wóz) stały potrawy z ziemniaków, sałatki, konfitury, ciepłe zupy i inne smakołyki przygotowane przez rodziców, babcie  i  uczniów.  Ojcowie pilnowali grilli, na których piekły się ziemniaki. Całość imprezy otworzyła pani Dyrektor Dorota Silska. W naszym pikniku brali udział zaproszeni goście :  Radni Miasta Konina w osobach : pani Urszula Maciaszek, pan Marek Cieślak, pan Kamil Szadkowski, przedstawiciele PTTK Konin oraz przedstawiciel Fabryki Wrażeń.

Na Pikniku przyznano nagrody za: najładniejsze stoisko jesienne i nagrodę w postaci wyjazdu na ścianę wspinaczkową otrzymała klasa III, najładniejsze przebranie klasy wygrały pszczółki z klasy II i pojadą na basen, najsmaczniejsze danie z ziemniaka wykonała klasa I i otrzymała puchar smakosza konińskiego pyrka i wyjazd do Fabryki Wrażeń, okazem ogrodu zostały słoneczniki z klasy IV i wyjadą do kina, z klasy VI Jury urzekło ciasto marchewkowe i cała klasa wygrała jeden dzień bez pytania  a także klasa V a i b za piękną kolorystykę jesieni wygrała wyjazd do kręgielni.

Bardzo serdecznie dziękujemy naszym sponsorom : pani Urszuli Maciaszek za ufundowanie pucharu i nagród podczas Festynu, dziękujemy panu Kamilowi Szadkowskiemu za ufundowanie wyjazdu na basen i kręgielnie w hali sportowej Rondo,  panu Maciejowi Sypniewskiemu za ufundowanie ściany wspinaczkowej w SP9, a także serdecznie dziękujemy Fabryce Wrażeń za nagrodę w postaci zabawy na placu rozrywki i dziękujemy za wypożyczenie strojów. Myzio i Dyzio bardzo podobali się naszym uczniom i sprawili im ogromną frajdę.

                                                                                                                                                            Marlena Bartosik

                                                                                                                                                       Zdj. Marlena Bartosik