Strażacy z OSP p. Andrzej Białecki i p. Piotr Rychtanek przygotowali dla naszych uczniów lekcję na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Strażacy opowiadali, jakie działania należy podjąć, aby udzielić pierwszej pomocy, w jaki sposób wezwać pogotowie ratunkowe, wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową u osoby dorosłej oraz jak prawidłowo ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej. Pokaz miał nie tylko nauczyć uczniów zasad udzielania pierwszej pomocy, ale również uświadomić im, jak ważna jest troska o drugiego człowieka. Po zakończonej prezentacji każdy miał możliwość wykonania na fantomie zewnętrznego masażu serca. Fachowe wyjaśnienia oraz dobry przekaz informacji spowodowały, że uczniowie z uwagą przysłuchiwali się wskazówkom, które w przyszłości pomogą im udzielić fachowej pomocy potrzebującym. Do galerii zdjeć z zajęć zapraszamy na portal fb.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie.