{phocagallery view=category|categoryid=401|imageid=5292|float=left|pluginlink=1}We wtorek 11 czerwca br. uczniowie klasy drugiej i trzeciej wraz z rodzicami wzięli udział w X Diecezjalnej Pielgrzymce DzieciPierwszokomunijnych do sanktuarium w Świnicach Warckich.

 

Na początku wszyscy zgromadzili się w Głogowcu, miejscu urodzenia św. siostry Faustyny Kowalskiej. Stąd mali pielgrzymi przeszli do sanktuarium w Świnicach Warckich modląc się koronką do Miłosierdzia Bożego.O godzinie 12 rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem Pasterza Diecezji ks. bp. Wiesława Meringa. Oprawę muzyczną prowadziły Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia ze Świnic Warckich i zespół „Promyk” z Nowego Sącza. Katechezę podczas Eucharystii wygłosiła s. Wiktoria z zespołu ewangelizacyjnego Wspólnoty Sióstr Uczennic Krzyża.W czasie podróży wspólnie, śpiewaliśmy pieśni i piosenki religijne. Pielgrzymka dostarczyła wszystkim bogatych przeżyć duchowych. Na ręce Księdza Proboszcza składamy serdeczne podziękowania.

          Opracowanie i zadjęcia Czechowska Agnieszka i Małgorzata Zielińska