V Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania

 „Czytaj z radością, słuchaj z przyjemnością…”

{phocagallery view=category|categoryid=893|imageid=11643|float=left|pluginlink=1}We wtorek – 17 maja odbył się już po raz piąty Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania dla klas III, IV i V szkół podstawowych. Jego celem jest doskonalenie umiejętności pięknego czytania, kształtowanie kultury czytelniczej oraz rozwijanie talentów.

Do konkursu zgłosili się uczniowie konińskich  szkół podstawowych: SP nr 3, SP nr 12, SP nr 6, SP nr 11, a także  SP Kawnice, ZSP Helenów Drugi-Święciec, ZSP w Ślesinie, ZSP w Sokółkach  i ZSP w Budzisławiu Kościelnym. Uczestnicy prezentowali  piękne czytanie fragmentu  wybranej przez siebie książki, a w drugim etapie interpretację wylosowanego przez siebie fragmentu prozy po krótkim przygotowaniu się.

Jury w składzie:

  • Pani Małgorzata Hofmann  menager Filii „Jedenastka” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie.
  • Pani Marlena Bartosik nauczyciel bibliotekarz w SP nr 11 w Koninie,
  • Pani Magdalena Maćkowiak nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej  w SP nr 11 w Koninie 
    przyznało:

w kategorii klasa trzecia:

I miejsce Laura Śmigielska SP Kawnice

II miejsce Areta Pawlicka SP nr 3 Konin

III miejsce Patryk Krupa ZSP Ślesin

Wyróżnienie Natalia Janczewska  SP nr11 Konin

      w kategorii klasa czwarta:

       I miejsce Natalia Radke SP nr 11 Konin

II miejsce Maciej Rogala SP nr 3 Konin

III miejsce Roksana Domeracka  ZSP Budzisław Kościelny

Wyróżnienie Justyna Adamczyk SP Helenów Drugi-Święciec

 w kategorii klasa piąta:

I miejsce Magdalena Piechalak SP nr 3 Konin

II miejsce Julia Lipińska SP nr 12 Konin

III miejsce Wiktoria Pilarska ZSP Ślesin

Wyróżnienie Sandra Grzebielucha SP Kawnice

Gratulujemy i zapraszamy za rok!

    Opr. M.Maćkowiak, M.Radke, zdj. M.Gostyńska