„Nie pytajmy, co może dla nas zrobić ojczyzna.

Pytajmy, co my możemy dla niej uczynić.”                                         

Ignacy Krasicki  

flaga 11 listop

{phocagallery view=category|categoryid=434|imageid=5611|float=left|pluginlink=1}7 listopada obchodziliśmy Święto Odzyskania Niepodległości. Co roku we współpracy z Przedszkolem nr 14 przygotowujemy uroczystą akademię przypominając ważne dla wszystkich Polaków wydarzenia, uczymy się na nowo patriotyzmu  i miłości do Ojczyzny.

Kliknij i zobacz reportaż na www.tvkonin.pl

www.konin.pl

Tego dnia zatrzymaliśmy się jeszcze raz nad własną historią tą minioną, ale również obecną. Przypomnieliśmy sobie, że wolność raz zdobyta nie jest czymś trwałym, czymś danym raz na zawsze.Patriotyzm, choć często postrzegany jak coś, co wyszło z mody, jest czymś, co nas wyróżnia, czyni Polakami i nie należy się go wstydzić, tylko trzeba pielęgnować.

Licznie zgromadzeni goście, rodzice i mieszkańcy osiedla uczestniczyli w tej żywej lekcji historii słuchając wzruszających wierszy i pieśni patriotycznych śpiewanych przy akompaniamencie muzycznym. Piękny wystrój całej szkoły podkreślał podniosłość uroczystości. Dopełnieniem tego dnia były emblematy w kolorach narodowychwykonane przez rodziców.Nad całością czuwali nauczyciele: p.A.Czechowska, p. M.Radke, p.E.Janicka, p.T.Brzeziński.

Na zakończenie uroczystości padło wiele ciepłych słów pod adresem młodych wykonawców. Zastępca Prezydenta Konina Marek Waszkowiak powiedział: „Zawsze lubię do Was przyjeżdżać, bo tutaj czuje się historię Polski…”.

oprac .M.Radke, zdj. Mirella Tomczak