{phocagallery view=category|categoryid=317|imageid=4259|float=left|pluginlink=1}Jan Paweł II – „Papież Rodziny” – tak brzmiało  hasło XII Dnia Papieskiego, który odbył  się 14 października 2012 roku. W tym roku błogosławiony Jan Paweł II zaprosił za nas do pochylenia się nad chrześcijańską prawdą o rodzinie, która zajmowała w  nauczaniu Ojca św. znaczące miejsce. Doceniał on  wysiłek rodziców włożony w wychowanie dzieci i  obdarzał  je wielką miłością.  Na lekcjach religii uczniowie klas IV – VI w ramach dzielenia się wiedzą  wspominali  postać błogosławionego Jana Pawła II. Przygotowali materiały dotyczące jego nauki, życia, pielgrzymek, twórczości i zainteresowań. Wykonali plakaty, albumy oraz prezentacje multimedialne. W ten sposób pogłębili wiedzę na temat życia i nauki wielkiego Polaka – człowieka, który zmienił oblicze Kościoła i historii Polski.

Oto niektóre myśli Jana Pawła II zaprezentowane przez naszych uczniów:

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Nie ma solidarności bez miłości.

Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną.
Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci.
Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi.
Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej.

Starajmy się tak postępować i tak żyć,
by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki.

Opracowanie i zdjęcia: Agnieszka Czechowska