„Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”
Jan Paweł II.
{phocagallery view=category|categoryid=504|imageid=6503|float=left|pluginlink=1}30 kwietnia 2014 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel  z okazji  rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Dzień Flagi to święto państwowe ustanowione przez Sejm w 2004 roku.

Obchodzimy je w całym kraju 2 maja. Flaga – obok godła – jest naszym najważniejszym  symbolem narodowym . Reprezentuje imię Polski,  jest widocznym i wymownym znakiem naszych najcenniejszych wartości. Natomiast rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja nazywamy świętem wolności i radości, a ważne słowa z nią  związane to: Wolność, Naród i Ojczyzna. Uczniowie przedstawili najważniejsze wydarzenia z historii Polski, nie zabrakło również patriotycznych wierszy i piosenek.  W swoim wystąpieniu podkreślili znaczenie wolności i narodu. Naród to my –  Polacy żyjący teraz oraz nasi przodkowie walczący o wolną Polskę. Ojczyzna nasza- to ta ziemia droga, na której jest nasz dom i wszyscy jesteśmy za nią odpowiedzialni. Pamiętajmy o tym !!!
Oprac. A. Czechowska, zdj. Bartosz Babacz uczeń klasy VI