Owoce w szkole
 

Już kolejny rok realizujemy w naszej szkole program „Owoce w szkole”

skierowany głównie do uczniów klas I-III. Dzieci wciągu I semestru przez okres dziewięciu tygodni, trzy razy w tygodniu otrzymywać będą owoce, warzywa oraz soki owocowo – warzywne. Celem programu jest zwrócenie uwagi na prawidłowe sposoby odżywiania poprzez zwiększenie udziału owoców

i warzyw  w codziennej diecie. Zmniejszenie zagrożeń nadwagą i otyłością wśród dzieci i młodzieży. Oprócz porcji zdrowej żywności uczniowie klas I – III będą mogli uczestniczyć w lekcjach dotyczących zdrowego odżywiania.

                                                

                                                                szkolny koordynator programu „Owoce w szkole”

                                               Mirosława Gabryszak

Dlaczego codzienne spożywanie przez dzieci i młodzież owoców, warzyw

lub soków owocowo – warzywnych jest tak ważne?

Ponieważ nasz organizm nie jest w stanie samodzielnie wytwarzać witamin, mikroelementów i substancji odżywczych. Wiele z nich szybko zostaje wypłukanych z organizmu, dlatego, aby utrzymać ich odpowiedni poziom, musimy dbać o regularne ich spożywanie. Odpowiednia dieta, bogata

w warzywa, owoce oraz soki owocowo – warzywne, pomoże nie tylko urozmaicić dietę, czyniąc ją smaczniejszą, ale przede wszystkim dostarczy codziennej dawki cennych witamin i energii.

                                                                
                                                                                  przygotowała: Mirosława Gabryszak